Fiziksel mesafenin önemi yitirdiği dijital çağda sağlıklı beslenmek için ihtiyaç duyduğunuz destek, online beslenme danışmanlığı ile her an yanınızda. 

Bedensel olarak en sağlıklı halinize ulaşmanızın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırmak için tasarlanan Online Beslenme Danışmanlığı, ulaşılabilir bir danışmanlık sistemi sağlıyor olması sebebiyle, yeni yaşam modellerimizle de uyumlu bir yöntem. Mesafeleri, zaman farklarını, iş yoğunluğunu, annelik mesaisini sorun olmaktan çıkararak danışan açısından büyük konfor sağlıyor.

Diyet uygulamanın önündeki önemli engellerden biri, özellikle sosyal yaşamda, birlikte yemek yeme faaliyetleri söz konusu olduğunda, diyet yapan kişinin kendini kısıtlanmış hissetmesidir. Online beslenme danışmanlığı sayesinde böylesi durumlarda, gereken desteğe ulaşabilmek, beslenme programının uygulanabilirliğini kendiliğinden artırır. İhtiyaç duyduğu anda yardım alabileceğini bilmek, diyeti uygulayan kişinin kendini güvende hissetmesini sağlar ki online beslenme danışmanlığının sağladığı en büyük avantaj, bu güven duygusudur.

Sürekli bir takım diyetlere başlayıp bırakmaktan yorgun düşmüş olabilirsiniz. Sağlıklı kiloya ulaşmak, ideal ölçülerde olmak için her an her öğün her tabak çok önemli ve bu çetrefilli yol bazen sıkıcı, bazen zor olabilir. Online Beslenme Danışmanlığı ile bu yolda  her an size eşlik ederek, zorlukları neşe ve keyifle değiştirmek niyetindeyiz.

Tahlil

Güncel kan tahlillerinizin değerlendirilmesi.

Spor

Kişiye özel spor / egzersiz tavsiyeleri

Ölçüm

Düzenli tartı ve mezura ölçümlerinizin değerlendirilmesi.

Takip

Günlük olarak fotoğraflarla besin tüketimi takibinin yapılması.

Peki, Yol Arkadaşlığımızın Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir?

Yemek yemek dünyanın en keyifli şeylerinden biriyken bir ezaya, suçluluk hissine dönüşmek zorunda değil. Beslenme, bedenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere gereken gıdayı, en lezzetli şekilde, keyifle yediğimiz yemekler aracılığı ile gerçekleştiğimizde, en yüksek faydamıza olur. Bunu başarmak zor değil. İhtiyacınız olan şey bedeninizi tanımak, ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılamak ve yıllar içinde edindiğiniz kötü ya da yanlış beslenme alışkanlıklarından kurtulmak. Size rehberlik edeceğimiz konu da, bunlardan oluşuyor zaten.

Kişiye Özel Online Beslenme Programı 

Her bedene aynı beslenme ya da diyet modelleri ile yaklaşamayız. Sık öğün, ara öğün gibi günümüzde özellikle çalışan insanların diyet yapmayı “zorlu bir iş” olarak görmelerine ve sıklıkla başarısız olmalarına neden olan yöntemler dışında da, beslenme yaklaşımları vardır.

Kişiye özel olarak hazırladığımız Online Beslenme Programı, fizyolojik ve biyolojik olarak kişiselliğinize uyum sağladığı gibi günlük yaşam temposu, iş hayatı, sosyal tercihler konusunda da size özel nüanslar içerir. Önemli olan uygulanabilir, takip edilebilir, uyumlu bir beslenme planı oluşturabilmek ve bu süreci stres dolu günler olmaktan mümkün mertebe uzaklaştırmaktır.

Online Beslenme Danışmanlığı; diyetin, bir yoksunluk ve mahrum kalma dönemi değil sağlığına ve güzelliğine kavuşmak için beslenme alışkanlıklarını düzenleme süreci olduğunu tecrübe etmenizi hedefler.

Online Beslenme Danışmanlığı Nasıl İlerleyecek?

 • Online beslenme programını uygulamak, oturduğunuz yerden çalışırken kilo almaktan daha kolay olacak, söz veriyoruz.
 • Size iyi gelen şeylerle beslendikçe, sindirim sisteminiz rahatlayacak, bedensel huzurun tadını keşfedeceksin.
 • Tokluk hissi geri gelecek.
 • Açlık anksiyetesinden özgürleşeceksiniz.
 • Motivasyonunuzu birlikte koruyacağız.
 • Bağırsak floranız iyileşecek.
 • Bağışıklık sisteminiz güçlenecek.
 • Bedeninizi tanıyacak, ona yaklaşacaksınız ve kilo almak sizin için korku bir rüya olmaktan çıkacak.

Fiziksel uzaklığın, sağlıklı beslenmeye engel olmadığı konusunda bizimle aynı fikirdeyseniz, bedeninizi keşfedeceğiniz heyecan dolu bir yolculuğa, birlikte çıkmak için biz hazırız. Saat farkının bir önemi yok! Hangi şehirde olursanız olun hatta dünyanın bir ucunda olmanız bile bu yolu birlikte yürümemize engel değil. Pınar; her an her yerde yanınızda olacak, peki ya siz? Kendinizin en iyi haline sizi kavuşturacak bu yolculuğa çıkmaya gönüllü müsünüz?

Online Beslenme Danışmanlığı Kimlere Uygun?

Yüz yüze danışmanlık alamayan herkes, dünyanın neresinde olursa olsun sağlıklı kilosuna ulaşmak ve kendinin doğru beslenme modelini bulmak isteyen, her yaştan kadın ve erkek online beslenme danışmanlığından faydalanabilir. Özellikle kimler için uygun olduğunu söylemek gerekirse:

 • İstanbul dışında ikamet edenler.
 • İstanbul içinde kliniğimize uzak mesafelerde ikamet edenler.
 • Türkiye dışında, dünyanın herhangi bir yerinden yaşamakta olanlar.
 • Yoğun bir iş temposu olan çalışan kişiler.
 • Bebekli anneler.
 • Yüz yüze danışmanlık almak için yeterli zamanı olmayan herkes.
 • Haftalık takiple motivasyonunu korumakta zorlananlar, daha fazla desteğe ihtiyacı olanlar, sürekli motive edilmesi gerekenler.
 • Sosyal yaşam, iş yemekleri gibi durumlarda beslenmesini bozmak yerine anında destek almak, menüyü birlikte gözden geçirmek gibi gereksinimleri olan herkes.

Online Beslenme (Diyet) Danışmanlığı Nasıl İşliyor?

Online beslenme danışmanlığı dijital çağın nimetlerinden faydalanarak danışmanlık sağladığımız bir sistem. Yani internet bağlantısına ihtiyacımız var. Telefon, bilgisayar ya da tablet benzeri herhangi bir cihaz ile daha önceden planladığımız ve sizi bilgilendirdiğimiz WhatsApp / SKYPE ve benzesi uygulamalar üzerinden bağlantı sağlıyor olacağız. Online Beslenme Danışmanlığının tüm aşamaları ve detayları aşağıdaki gibidir:  

1) Online videolu ilk görüşme: 

Canlı bağlantıyla yapılan ilk görüşmeyi, detaylı bir konsültasyon ve tanışma olarak düşünebilirsiniz. Bu aşamada her şeyi paylaşmanızı, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı açık bir şekilde ifade etmenizi bekliyoruz ki ortak bir hayali inşa etmek üzere süreci en iyi şekilde planlayabilelim.  

2) Gerekli kan tahlilleri listesi:

Kilo almanın ya da kilo verememenin birçok farklı sebebi olabilir. Metabolizma ya da hormonal herhangi bir sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için yaptırdığımız rutin kan tahlilleri bu sebeple hastadan talep edilmektedir. İlk görüşmede, hastanın hikayesine göre bu tahlillerin listesi değişiklik arz edebilir.

Vitamin ve kan değerlerinin ne durumda olduğunun bilinmesi, beslenme sağlığı açısından tıbbı bir gerekliliktir ve diyetin başarısı bakımından da şarttır. 

3) Size özel beslenme programının oluşturulması: 

Hastanın vücut kitle indeksi, kilo alma hikayesi ve kan tahlillerinin incelenmesinin ardından kişiye özel beslenme programını oluşturulur. Danışanla paylaşılan beslenme programı karşılıklı olarak değerlendirilir, en ufak bir soru işaretinin kalmadığından emin olana kadar soru-cevap yöntemi ile beslenme planı üzerine çalışılır. Her konuda karşılıklı mutabık kalmamız, beslenme planın konusunda tereddütsüz olmamış bu aşamadaki hedefimiz çünkü burası artık yolun yarısına tekabül eder. Bundan sonrası tabiri caizse, çorap söküğü gibi gelecektir.   

4) Bugün ne yedin? 

Öğünlerinizin fotoğraflarını bizimle paylaşmaya başladığınız en keyifli aşamaya geçebiliriz.  Her öğün, ne yediyseniz, tabağınızı ve miktarı görebileceğimiz şekilde bizimle paylaşıyor olacaksınız. Zamanla nasıl bir değişimden geçtiğinizi sizin de fark etmeniz açısından, yemeklerden sonra kendinizi nasıl hissettiğinizi not alabilir, dilerseniz bir iki cümle ile bizimle de paylaşabilirsiniz. 

5) Haftalık kilo kontrolü:

Haftada bir defa kilonuzu kontrol ediyor olacağız. Dolayısıyla bir basküle ihtiyacınız var, evet. Bu işin en keyifli kısmı her hafta tartıda azalan sayıları takip etmek olsa da biz mezura ölçümlerini de çok önemsiyoruz. Kütlesel incelme bizim için önemli. Online beslenme programına başlamaya karar verdiyseniz bir de mezura edinmenizi tavsiye ederiz. Tartıdaki kilonuzu ve bel çevresi, kalça, bacak ölçülerinizi her hafta bizimle paylaşmanızı rica edeceğiz. 

6) Motivasyona ihtiyacınız olan her anda: 

Kilo vermek ya da bedeni iyileştirmek, doğal olarak sağlıklı olduğu haline döndürmek zaman, emek, sabır isteyen bir şeye dönüşebilir hatta bazen daha zor bile olabilir. Ama önemli olan bunun çoğu zaman mümkün olduğunu görüyor olmamız. Motivasyonunuz dağılabilir, nadiren de olsa moraliniz bile bozulabilir. Vazgeçmek yok. İhtiyacınız olan her an, biz yanınızda olacağız.

Online Beslenme Danışmanlığının hedefi bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, sağlıklı kilonuza ulaşmanızı sağlamak ve bundan sonraki hayatınızda formunuzu kolaylıkla koruyabilmemiz için bedeninizi tanımanıza yardımcı olmaktır.

Pınar Demirkaya
Latest posts by Pınar Demirkaya (see all)