Diyetisyen Pınar Demirkaya Kimdir?

Mesleğine karşı büyük bir tutkusu olan Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pınar Demirkaya, eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, İstanbul’da özel bir hastanede çalışmaya başladı. Üç yıl boyunca Klinik Şefi ve Beslenme Uzmanı olarak görev yaptı. 

Spora olan ilgisini mesleği ile birleştirmek istiyordu. Profesyonel sporcularla beslenme üzerine çalışma hayalini kısa sürede gerçekleştirdi. Birçok spor kulübüne beslenme danışmanlığı verdi. 

Sporcu beslenmesindeki yaklaşımı sağlıklı ve doğru gıdaların, doğru şekilde kombine edilmesi üzerine kuruludur. Mümkün olan en yüksek oranda, “topraktan gelen doğal gıdalarla” beslenme modelini, sporcular için mümkün hale getirecek beslenme planları hazırlamaktadır. Detaylı biyokimya testleri ile beslenme ve performans analizi yapılan sporcunun, yedikleri ile hem sağlığının hem de performansının en iyi haline ulaşmasını sağlamak, hedefidir. 

Hali hazırda Türkiye’nin üç büyük takımından biri olan BJK Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kadın Futbol Takımları ve BJK Akademi’nin resmi beslenme uzmanı olarak sporcu beslenmesi alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir. 

Fit mutfaklar, fit tarifler Pınar’ın özel ilgi alanları arasında yer alır. Birkaç popüler fit mutfak markasının kuruluşunda beslenme uzmanı olarak danışmanlık vermiştir. Bu alandaki  çalışmalarına danışanları için fit tarifler hazırlayarak, kurumsal mutfaklara beslenme danışmanlığı sağlayarak devam ediyor. 

Pınar Demirkaya Beslenme ve Danışmanlık Merkezi

Diyetisyen Pınar Demirkaya tarafından kurulan beslenme ve danışmanlık merkezinin çalışma prensibi, kişinin kendisinin en sağlıklı versiyonuna ulaşmasını sağlamak olarak özetlenebilir.  

Birçok kere diyete başlayıp hayal kırıklığına uğramış, bu yüzden de biraz çekinerek gelen danışanlarının kahkahalar atarak ayrıldığı klinikte, kilo vermek iyileşme sürecinin bonusu olarak görülür. Kilo almanın bir sağlık sorunu olduğuna inanan Diyetisyen Pınar Demirkaya, beslenmenin düzeltilmesiyle bedenin sağlıklı haline dönmesinin doğal bir sonucu olarak kilo vermenin kolay yolunu uygular. 

Beslenme danışmanlığı süreci tamamlandığında fazla kilolar gitmiş yerine güçlü bir bağışıklık sistemi gelmiş olur. Tip 2 Diyabet, Haşimato, İnsülin Direnci gibi hastalıklar ya iyileşir ya da önemli ölçüde hafifler, hastalığın seyri olumlu yönde değişir.

Pınar Demirkaya ile Bireysel, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı 

Sürekli öğrenmeye ve gelişime inanan Pınar, mesleki merakını ve sağlığını ona emanet edenleri şifalandırmaya duyduğu heyecanı, en büyük sermayesi olarak gördüğünü samimiyetle ifade etmekten çekinmez. 

Diyetisyen olarak misyonunu; insanların kendi bedenlerini tanımalarına yardım etmek, vücutlarının çalışma sistemi hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak ve onlara beslenmenin mantığını anlatmak olarak tanımlar. 

Çünkü diyet söz konusu olduğunda başarıya ve mutluluğa giden kesin ve en kısa yolun, kişinin bedenini tanıması ve ne yediğinin farkında olmasıyla mümkün olduğuna inanır. 

Güncel Referanslar:

 • BJK Beşiktaş Jimnastik Kulübü Resmi Diyetisyeni
 • Sabancı Üniversitesi  Resmi Kurumsal Beslenme Danışmanı 

Ayrıca Pınar Demirkaya, sağlıklı beslenme ve diyet türleri üzerine Woman Fitness ve Health Food için düzenli olarak yazılar yazmaktadır. 

 • 5 star review  Pınar hanım sayesinde istediğim forma kavuştum. gerçekten çok kibar ve aynı zamanda çok ilgiliydi çalışanlar. Arkadaşım sayesinde tanıştım kendisiyle ve çok memnun kaldım. İşinde çok profesyonel biri ve size vücudunuzun ihtiyacı olan şeylere yöneltiyor. Zayıflatmak için saçma sapan diyetlerle sağlığınızı tehlikeye atmıyor.

  thumb Alara Deletioğlu
  12/09/2021
 • 5 star review  Pınar hanım ın destekleri ve güler yüzlü motive konuşmaları her zaman bir adım daha öne taşıdı beni kendisini çok çok çok seviyorum ❤️ Kesinliklede yetenekli bir diyetisyen ve sağlıklı beslenmeye destek arayan herkese tavsiye ederim.

  thumb serap sancak
  3/25/2022
 • 5 star review  Pınar hanım diyetisyenim öncelikle çok naif çok motive edici pozitif enerjisiyle beslenmeme çok güzel bir şekilde yön verdi, takibi doğru zamanlamayla doğru yönlendirmeleri sayesinde kısa bir zamanda 8 kilo verdim destekleri için çok teşekkür ediyorum.

  thumb Erolcan Darıcıoğlu
  3/25/2022
 • 5 star review  Pınar demir kaya sen benim bu hayattaki şükürümsün iyikim sin başarımin sebebisin kendimi diyette hissetmeden 30 kilo verdirdin hayatımdaki bir çok sey sayende devişti bence sana benim gibi defalarca diyet deneyip başaramayan insanların gelmesi lazim sana gelmeden kimse diyet tapamıyorum demesin ben tecrube ettim kızim ve eşimle birlikte hiç sıkılmadan bu yolda devam edicez tek korkum istedigimiz kiloya gelice seninle yolumuz ayrilirsa aman napiyim yine kilo alir sana gelirim ne olsa çözumü buldum artik kilo almaktanda vermektende korkmuyorum sen hayatimızda oldukca kocaman yürekli güzel kadın iyiki varsın iyiki seni tanidım bin şükür

  thumb Zeynep Aycibin
  2/23/2021
 • 5 star review  Aralıklı oruç ve çok ağır spor yapmama rağmen son 4 yıldır veremediğim inatçı 12 kilom vardı. Pınar hanımı tesadüf İnstagramda gördüm ve iyiki gördüm.. bu arada gidene kadar umutsuzdum ve içimde acabalarım da vardı.. Benim tek derdim 55 kiloya düşmekti fakat Pınar Hanım ilk hedefin kilo olmadığını ve sağlığımın daha önemli olduğunu söyleyerek kan değerlerimdeki kötü gidişatı düzeltmek istedi ve ona göre diyet uyguladı buna rağmen ilk hafta da 3 kilo verdim bu benim için mucize oldu. 2 ayda toplamda 8 kilo vermiş oldum. (Yiyerek ve çikolatayla zayıflamak muhteşem bir şeymiş:) Bu arada hala devam ediyorum hedefime 4 kilo kaldı, bu yolculuk acı ve tatlı biraz diş sıkınca ve gerçekten doğru kişiyle çalıştığınızda muhteşem sonuçlar ortaya çıkıyor. Ben bu yolculukta yıllardır çözümleyemediğim sağlık sorunlarımı gidermiş oldum bir diyetisyenden fazlası olduğunuza inanıyorum ve yürekten teşekkür ediyorum. Birde çalışanlarınıza teşekkür etmek istiyorum Yasemin Hanımla telefonda ilk görüştüğümüzde baya ikna olup gelmiştim sağlıkla mutlulukla kalın.. Sevgiler…

  thumb Deniz Krb
  8/27/2021
Pınar Demirkaya
Latest posts by Pınar Demirkaya (see all)

Hakkımda